Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oświetlenie przestrzeni wokół auta O2 FL - Ambiente Light

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oświetlenie przestrzeni wokół auta O2 FL - Ambiente Light

    Agamek12, może też tak być, że te pierwsze parę tysięcy od wymiany olej trzyma parametry i nie spala się tak łatwo. U mnie zauważyłem np, że zaczyna ubywać lekko około 5tkm po wymianie dopiero w moim 1.4.
    octavia 1.6"99

  • #2
    Oświetlenie przestrzeni wokół auta O2 FL - Ambiente Light

    Panowie,

    Trafiłem na coś takiego. Myślę, że cena ok jak za cały komplet.
    Czy montaż takiego cuda jest trudny? Podrzuci ktoś jakiegoś manuala jeśli gdziekolwiek istnieje? Rozumiem, że trzeba się wpinać w sterowniki w drzwiach i zmienić kodowanie lusterek, ale gdzie/jak/za pomocą czego to wpiąć?

    Page Not Found - Aliexpress.com

    Jeśli ktoś chciałby takie coś, moglibyśmy złożyć większe zamówienie..
    O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
    Maciej
    Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

    Komentarz


    • #3
      ale co to jest ?
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez krzynol
        ale co to jest ?


        To komplet dolnych części lusterek z lampkami i kablami do podswietlania przestrzeni wokół auta. Ambience light czy cos takiego - swieci od dołu lusterka.
        O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
        Maciej
        Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

        Komentarz


        • #5
          mackowski, podejrzewam że można to zrobić samemu z zastosowaniem led za parę groszy :wink:
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
          przedstawiam smerfetke

          Komentarz


          • #6
            mackowski, brawa za znalezisko ale z zakupów grupowych nic nie będzie, na cle sie przyczepią jak będziesz większa ilość.


            A tu manual
            Adding Outside Mirror Lighting to the FL mirrors - Skoda Octavia Mk II (2004 - 2013) - BRISKODA

            [ Dodano: Sro 08 Sty, 14 15:20 ]
            Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
            mackowski, podejrzewam że można to zrobić samemu z zastosowaniem led za parę groszy
            tramwajem też za parę zł można jechać na zakupy
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
              mackowski, podejrzewam że można to zrobić samemu z zastosowaniem led za parę groszy :wink:
              Dokładnie tak jak piszesz , patent zrobiłem u siebie na ledzie SuperFlux trzy chipowym , efekt super a koszt znikomy.
              Wszystko podpięte pod sterownik drzwi , błędów nie ma :lol: .

              Komentarz


              • #8
                andrzej111, pewnie że się da. Ale spróbuj się przejechać w Gliwicach tramwajem :diabelski_usmiech :P
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                przedstawiam smerfetke

                Komentarz


                • #9
                  Można też samemu na pewno będzie jaśniej świeciło.

                  Forum - Octavia Club Polska

                  Komentarz


                  • #10
                    cynamon, podobnie w fabi miałem zrobione w smerfecie też planuję tego moda :szeroki_usmiech
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                    przedstawiam smerfetke

                    Komentarz


                    • #11
                      cynamon, Twoje podswietlenie dziala jak sie otworzy drzwi a mackowski chce zrobic pod lusterkami zeby oswietlalo przestrzen po odryglowaniu drzwi.
                      Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                      www.nawmar.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez micho_m
                        cynamon, Twoje podswietlenie dziala jak sie otworzy drzwi a mackowski chce zrobic pod lusterkami zeby oswietlalo przestrzen po odryglowaniu drzwi.
                        I jak jest czujnik zmierzchu to własnie tak działa ......

                        Komentarz


                        • #13
                          Na briskoda pisza ze dziala bez czujnika.
                          Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                          www.nawmar.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            spacewalker, Nie potrzeba czujnika zmierzchu , podpinasz się pod sterownik drzwi z dowolną żarówką lud diody + rezystory ( by oszukać CAN ) , kodujesz i działa .
                            Przy odryglowaniu drzwi z pilota już jest podświetlenie , jak otworzysz drzwi gdy wysiadasz też ( oczywiście mówię o tym w lusterku ) 8) .

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez cynamon
                              Można też samemu na pewno będzie jaśniej świeciło.

                              Forum - Octavia Club Polska
                              A kto ogarnie lokaja, który będzie otwierał drzwi?

                              Ledy w lusterkach to lepsza opcja niż w boczkach drzwi
                              Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Wojtenio
                                spacewalker, Nie potrzeba czujnika zmierzchu , podpinasz się pod sterownik drzwi z dowolną żarówką lud diody + rezystory ( by oszukać CAN ) , kodujesz i działa .
                                Przy odryglowaniu drzwi z pilota już jest podświetlenie , jak otworzysz drzwi gdy wysiadasz też ( oczywiście mówię o tym w lusterku ) 8) .
                                ja od zawsze mam czujnik, dlatego nie wiem jak jest w opcji BEZ

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dokładnie o to mi chodzi - o dołożenie lampek pod lusterkami jak to jest np w Elegance, L&K i innych.. Po otworzeniu auta kluczem lampki będą się zapalały oświetlając przestrzeń przy drzwiach.

                                  andrzej111 dzięki za manuala. Skoro poradziłem sobie sam z dołożeniem MF, myślę, że z tym nie powinienem mieć większych problemów

                                  Części kupione, teraz czekam na przesyłkę i w wolnej montaż. Dam znać jak tylko otrzymam teile..

                                  ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                                  O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
                                  Maciej
                                  Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    mackowski, tak za 3-4 tyg będzie przesyłka

                                    Zrób Pan polskiego manuala Jestem ciekaw czy w te lampki można wsadzić LED'y
                                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez andrzej111
                                      Jestem ciekaw czy w te lampki można wsadzić LED'y
                                      andrzej111, oczywiście, że można. Ja właśnie tak mam. :szeroki_usmiech
                                      Te lampki nie są monitorowane, więc można wkładać każde LED-y.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        andrzej111, a Ty nie masz tej opcji u siebie? Masz 1.8 TSI więc tam coś takiego powinno już siedzieć. Odnośnie LED'ów, powinien podejść tam każdy moduł na bazie W5W tylko nie wiem czy nie sypnie błędem spalonej żarówki i nie trzeba kupić takiego z obejściem CAN (prawdopodobnie nie bo to cudo podpięte jest do zamka).

                                        Manuala oczywiście zrobię.
                                        O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
                                        Maciej
                                        Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          bohen, tylko pytanie czy to chińskie cudo nie różni się niczym od tego na rynki UE.

                                          mackowski, nie mam dlatego jestem ciekaw co przyjdzie i jak pójdzie montaż.
                                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            andrzej111, kupilem u chinoli modul CH do multi-funkcji, przyszedł w niecałe dwa tygodnie. Wszystko idealnie spakowane, moduł nowy bez zadnych ichniejszych "slaczkow", a co najwazniejsze dziala bez najmniejszego problemu. Za nowy zaplacilem 220 zl wraz z przesylka, gdzie w ASO krzyczeli ok 1k zl, a za uzywki na allegro ok 600 zl.
                                            Tu tez licze ze bedzie wszystko ok, wiec.. Nie ma ryzyka, nie ma zabawy
                                            O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
                                            Maciej
                                            Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              mackowski, ja też brałem moduł pod kierę od Chinoli nawet założyłem wątek gdzie można wrzucać ciekawe oferty z Aliexpress. Do mnie ostatnie zakupy szły właśnie 3-4 tyg od zakupu.
                                              Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Wojtenio
                                                Nie potrzeba czujnika zmierzchu , podpinasz się pod sterownik drzwi z dowolną żarówką lud diody + rezystory ( by oszukać CAN ) , kodujesz i działa .
                                                Przy odryglowaniu drzwi z pilota już jest podświetlenie , jak otworzysz drzwi gdy wysiadasz też ( oczywiście mówię o tym w lusterku )
                                                Zorientowani w temacie koledzy podpowiedzcie gdzie dokładnie trzeba się wpiąć, żeby zadziałało?
                                                SATYNOWA O2 Tour
                                                Z pozdrowieniami
                                                Bartek

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Sterownik drzwi J-386 , kostka 16 pinowa czyli ta co idzie do lusterka , masa " - " pin 11 ( kabel czarno-niebieski ) do tego trzeba się podlutować bo już jest obsadzony , plus " + " pin 10 .
                                                  Przed " modem " sprawdzić czy dany sterownik obsługuje tą funkcję , czyli zakodować oświetlenie i powinno wywalić błąd otwartego obwodu podświetlenia w lusterku .

                                                  Ale co ? , gdzie ?, i jak ? to w manualu wyżej jest .

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X